201512.16
0
0

Black Lion sp. z o.o. – gotowe spółki

Kancelaria Kurpisz i Ziobrowski Adwokacka sp.p. z Warszawy oferuje usługi związane z obsługą prawną wszelkich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Kancelaria w zakresie sprzedaży gotowych spółek z o.o. współpracuje z firmą Black Lion sp. z o.o. – gotowe spółki.


Kancelaria Kurpisz i Ziobrowski Adwokacka sp.p. z Warszawy oferuje usługi związane z obsługą prawną wszelkich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Kancelaria w zakresie sprzedaży gotowych spółek z o.o. współpracuje z firmą Black Lion sp. z o.o. – gotowe spółki.

Black Lion sp. z o.o. - gotowe spółki

W Internecie można znaleźć coraz więcej firm sprzedających gotowe spółki. Najczęściej kupowanymi podmiotami są gotowe spółki z o.o., które nigdy nie prowadziły działalności gospodarczej, spółki z historią handlową oraz posiadające licencję na handel paliwami płynnymi lub spedycję. Jakie są powody dla których korzystny jest zakup spółki oraz na co należy zwrócić uwagę wybierając takie rozwiązanie?

Głównym powodem decydującym o zakupie nowo założonej, gotowej spółki, która dotąd nie prowadziła działalności, jest przede wszystkim oszczędność czasu. Gotowa spółka z o.o. jest w pełni zarejestrowana, a więc posiada numer KRS, Regon i NIP oraz, opcjonalnie, zgłoszenie do VAT (zarówno polskiego jak i europejskiego). Pozawala to na rozpoczęcie działalności gospodarczej już w dniu jej zakupu. Pełna procedura rejestracji spółki od podstaw trwa średnio od ok. jednego miesiąca do nawet dwóch oraz wymaga przygotowania dużej ilości dokumentów. Popełnienie nawet drobnego błędu w formularzach składanych do sądu, będzie skutkowało przedłużeniem całego procesu. W przypadku zakupu gotowej spółki nie musimy się tego obawiać.

Gotowe spółki są najczęściej wykorzystywane do nowych przedsięwzięć i projektów, szczególnie dofinansowanych ze środków unijnych, gdzie musi zostać spełniony szereg warunków formalnych oraz w sytuacjach gdy brakuje czasu na samodzielne założenie spółki. Bardzo często o dotację mogą ubiegać się firmy, które działają krócej niż dwanaście miesięcy lub podmioty, które mają siedzibę w konkretnym mieście lub województwie. Wtedy właśnie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty sprzedaży gotowych spółek.

Z kolei spółki z historią, które wykazywały w poprzednich latach swojej działalności przychód znacznie ułatwiają uzyskanie kredytu na firmę lub zwiększają wiarygodność w oczach kontrahentów.

Czym charakteryzują się czyste gotowe spółki z o.o.

Gotowe spółki, posiadają szereg innych zalet oprócz dotychczas przedstawionych. Poniżej większość z nich:

  • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są bezpieczne dla jej udziałowców – właściciele nie odpowiadają prywatnym majątkiem za zobowiązania spółki,
  • nigdy nie prowadziły działalności, nie posiadają żadnych zobowiązań,
  • nie mają historii księgowej i handlowej,
  • nigdy nie zatrudniały pracowników,
  • są pozbawione wad prawnych,
  • najczęściej posiadają szerokie PKD, umożliwiające prowadzenie biznesu praktycznie w każdej branży,
  • mają w pełni opłacony kapitał zakładowy,
  • posiadają siedziby w różnych miastach Polski,
  • mogą być z łatwością nabywane przez obcokrajowców.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że gotowa spółka, którą będziemy nabywać, nie prowadziła dotąd działalności i nie posiada żadnych zobowiązań, warto skorzystać z oferty firmy, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Mamy wtedy pewność, że nie spotka nas żadna niespodzianka. Dodatkowo, firmy specjalizujące się w sprzedaży spółek pomagają załatwić wszystkie formalności związane ze zbyciem udziałów oraz aktualizacją danych w Krajowym Rejestrze Sądowym, Urzędzie Statystycznym i Urzędzie Skarbowym. Dodatkowo oferują one obsługę księgową dla spółki czy usługi wirtualnego biura. Przygotowanie wszystkich dokumentów związanych z nabyciem spółki przez nowych właścicieli wymaga dopełnienia szeregu formalności, dlatego warto pozostawić to w rękach specjalistów.

Sprzedaż udziałów następuję w formie złożenia podpisów poświadczonych notarialnie pod umową sprzedaży udziałów. Wraz ze zbyciem udziałów, nabywcom są przekazywane wszystkie dokumenty spółki np. postanowienie o dokonaniu wpisu spółki do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sadowego, zaświadczenie Regon czy decyzja w sprawie nadania NIP.

W momencie poświadczenia podpisów przez notariusza pod umową nabycia udziałów w gotowej spółce możemy bez żadnych przeszkód skupić się na rozkręcaniu naszego biznesu.